Być bliżej. (Nie)dostępność migrantów i migrantek do kultury cz. II
Grupa Blyzkist

Zapis debaty Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. „Coś wspólnego", zrealizowanej w ramach pracy badawczej grupy Blyzkist.

[текст українською нижче]
Kontynuując temat z naszej pierwszej debaty przyjrzymy się dostępności instytucji kultury dla osób z doświadczeniem migranckim. Podczas naszego drugiego spotkania zapoznamy się z przykładami współpracy instytucji kultury z fundacjami działającymi na rzecz migrantów i migrantek w Polsce. Zapraszamy do dyskusji na temat dostępności, otwartości i integracji międzykulturowej w polskich teatrach, muzeach i galeriach sztuki współczesnej.

Бути ближче. (не)доступність мігрантів до культури

Музей сучасного мистецтва в Варшаві запрошує на зустріч у рамках 12-го фестивалю ВАРШАВА В БУДОВІ “Щось спільне”, організованою дослідницькою групою BLYZKIST.

Продовжуючи тему нашоЇ першої дебати ми розглянемо доступність інституцій культури для осіб з міграційним досвідом. Під час нашої другої зустрічі ми пізнаємо приклади співпраці закладів культури з фундаціями, які працюють з мігрантами і мігрантками у Польщі. Запрошуємо до дискусії на тему доступності, відкритості та поміжкультурової інтеграції в польских театрах, музеях та галеріях сучасного мистецтва.

Dokumentacja