Teoria stanów zapalnych
wideowykład Natalii Sielewicz i Eternal Engine

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na zapis wideowykładu Natalii Sielewicz i Eternal Engine w ramach 12. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. "Coś wspólnego"

Kiedy pytam Cię, co zrobisz ze swoim żarem, pytam za Audre Lorde, do czego posłuży Twój gniew? Jak wykorzystasz prawo do tego, by nie zachować milczenia, zwłaszcza gdy używa się twojego języka przeciwko tobie?

Wychodząc od metafory przewlekłych stanów zapalnych, które stały się jednym ze skutków ubocznych u wielu ozdrowieńców SARS-CoV-2, wideowykład jest krótką opowieścią o cieple i energii - o afektach, splotach neuronowych i algorytmach, słowem, o metabolizmie rewolucji, która zachodzi w ciele, na ulicy i w chmurze danych.

Naukowa opowieść przeplata się tu z fakenewsami, memami, wizualizacjami danych i środowiskiem VR, dlatego Teoria Stanów Zapalnych nie jest prawdziwą teorią, lecz spekulacją - strumieniem informacji, obrazów i prywatnych wynurzeń.

Jaką temperaturą emanują współczesne procesy zbiorowego przeżywania? Co wspólnego ma szczytowa wydajność (peak performance) z apkami covidowymi i astrologicznymi, matami grzewczymi, algorytmami i biohackingiem? Jak język żaru i troski przenika do kampanii marketingowych? Czy zainstalowałaś już na swoim telefonie Virus-Assist, Corona-Care lub Relief Central?

Dokumentacja