Praca pokazywana na wystawie to esej wizualny – zbiór obrazów, które nawiązują do jednostki w procesie transformacji i podróży, jej pragnienia oraz ograniczeń z nim związanych. Ukazane sceny powstały na odcinku pomiędzy Warszawą a miastem rodzinnym autora. Julia Minasiewicz pokazuje podróż, którą postrzega jako tożsamość społeczną, drogę od – do i z powrotem, oraz jako przestrzeń językową, która domaga się translacji między tym, co rodzinne i rdzenne, a tym, co nabyte i „dorosłe”, jak również jako podróż kapitału symbolicznego, którą stale kreuje przestrzeń pracy. Materiał nagrany kamerą w trakcie zapisu podróży koresponduje z fragmentami nagrań VHS, pochodzącymi z rodzinnego archiwum autora, które powstały w okresie wzrostu gospodarczego lat 90.

Julia Minasiewicz

(ur. 1998) – działacz na rzecz praw osób LGBTQ, osoba niebinarna, używająca męskoosobowych zaimków. pochodzi z Mińska Mazowieckiego, mieszka na warszawskiej Pradze. Artysta lubi projektować wizje przyszłej wspólnoty, współpracował m.in. z Teatrem Powszechnym, Forum Przyszłości Kultury, Akcją Demokracją, Krytyką Polityczną. W wolnym czasie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim.

Rok powstania: 2020
zapętlone wideo. Dzięki uprzejmości artysty.